Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

D- jak dach. D - jak dylemat. Idealnie.

Data dodania: 2015-02-19
wyślij wiadomość

Pomimo braku rozpoczęcia prac pojawia się wiele pytań dotyczących budowy, to normalne.

Obecnie cały czas rozważamy formy przykrycia dachu, a dokłanie czy ma być tylko folia i dachówka/blachodachówka czy zainwestować i dokonać deskowania, a następnie położyć na to papę i dachówkę/blachodachówkę.

Opinii tak wiele, jak ekspertów. Jedni twierdzą, że są to tylko dodatkowe pieniądze i czas. Drudzy, że papa wycisza. Wtedy pierwsi twierdzą, że dobra, droższa folia dje ten sam efekt.

  • Jakie są Wasze opinie na ten temat?

  • Macie już praktyczne rady co do powyższego?

    Jestem ciekawa, ponieważ do tego etapu jeszcze trohę pozostało, a część z Wasna pewno ma już jakieś doświadczenia.

    Pozdrawiam!

blog budowlany - mojabudowa.pl

27Komentarze
Data dodania: 2015-02-19 16:43:11
No to tak.. my od początku myśleliśmy o dachówce.. potem przyszła chwila zastanowienia się, bo.. może.. dobrze byłoby zadeskować i ew. ocieplić pianką.. ale przystajemy na wełnie. Kupujemy dobrą membranę.. i.. dachówkę.. i koniec wydatków :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-20 16:54:56
Te dylematy przed nami cały czas :( to pozostaje mi życzyć powodzenia! :)
odpowiedz
Odpowiedź do rodzinna-budowa
Data dodania: 2015-02-19 17:13:36
U nas będzie dachówka, papa, deskowanie i piana. Gdyby nie było piany i tak byłoby deskowanie. Mąż długo kopał w temacie i rozmawiał z fachowcami- ponoć warto deskować.
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-20 16:54:00
Bardzo dziękuję za odpowiedź!
odpowiedz
Odpowiedź do po-prostu-my
Data dodania: 2015-02-19 17:47:20
A zastanów sie czy chcesz mieć nad głowa blachę folie tektury, czy jednak wolisz blachę , pape, drewno i tekture :) My mamy wydeskowane i położona pape, ale tez mamy murowane skosy
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-20 16:53:13
Przyznam się szczerze, że pierwszy raz spotkałam się z murowanymi skosami. Nie miałam pojęcia, że takie rozwiązania również są stosowane. Czemu akurat zdecydowaliście się na murowanie skosów?
odpowiedz
Odpowiedź do projekt-kuba
Data dodania: 2015-02-26 09:27:35
Nie umiem sobie wyobrazić mieszkania pod karton gipsem, po za tym jak kiedyś przyjdzie nam wymieniać dach to nie bede miał rozwalonego całego domu :) No i w naszej okolicy bywają naprawdę silne wiatry i potrafią zerwać dach , a tak ja sie bede czuła bezpiecznie :) Dodam w najbliższym czasie zdjecia mojego poddasza i bedzie mozna zobaczyć te skosy
odpowiedz
Odpowiedź do spelniamymarzenie
chwedora
Data dodania: 2015-02-20 10:13:31
dach
witam, właśnie wprowadziliśmy się do domu pokrytego folią i dachówką cementową a ocieplenie mamy z pianki. Jakiś czas temu kiedy my staliśmy przed dylematem ,, dachu,, dotarłam do informacji, które jednoznacznie potwierdzały, że przy kryciu papą nie ma odpowiedniej wentylacji dachu i z czasem drewno zgnije. A do piany wystarczy folia
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-20 16:52:06
Bardzo dziękuję za informację, w tej sytuacji jeszcze raz musimy poczytać dokładniej o obu rozwiązaniach.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
bilu123  
Data dodania: 2015-02-25 09:02:17
Ludzie od lat deskują i kryją papą i jakoś nie widzę gnijących i załamujących sie domów. To papką ktorą nas karmią producenci folii. Ja jestem za deskowaniem i dachówką. Różnic w cenie aż tak wielkich nie masz a przynajmniej nikt ci do domu nie wejdzie po zdjęciu kilku dachówek i przecięciu folii bo z deskami sie trzeba namęczyć zanim sie je zdejmie.
odpowiedz
Odpowiedź do spelniamymarzenie
Data dodania: 2015-02-25 10:17:30
Dużo prawdy w tym co piszesz. Jak zaczęliśmy rysować nasz projekt to architekt mówił że najłatwiej wejść do domu przez dach ściągając kilka dachówek- kopara mi opadła bo nie wiedziałam... Dom mojej prababci miał papę i dachówkę (a w zasadzie ma nadal) Stoi już prawie 100lat i nic nie zgniło - dach jaki był taki jest :)
odpowiedz
Odpowiedź do bilu123
chwedora
Data dodania: 2015-02-25 21:30:13
a czym był ocieplony bo coś czuję, że poddasz nieużytkowe i niczym nieocieplone?
odpowiedz
Odpowiedź do po-prostu-my
Data dodania: 2015-02-25 22:24:44
Poddasze użytkowe ale nie wiem czym ocieplone :( A czemu pytasz?
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2015-02-26 11:12:01
Włamanie przez dach.. o tym nie wiedziałam.. U mnie musieliby wycinać blachę:D Ale to pewnie żadem problem..
odpowiedz
Odpowiedź do bilu123
Data dodania: 2015-02-26 11:47:27
Blacha to znacznie utrudnia. Dachówkę wystarczy zdjąć...
odpowiedz
Odpowiedź do dom-na-maxa
Data dodania: 2015-02-25 15:10:06
Dach deskowanie jest bardziej stabilny
odpowiedz
chwedora
Data dodania: 2015-02-25 21:28:56
dach
a ja mam też przykład domu z folią i z deskowaniem i zdecydowanie folia wypada na plus. Co do sztywności dachu to proszę mi wierzyć, że pianka wystarczy. Kto będzie ściągał dachówkę, przecinał folię, przedostawał się przez wełnę czy też inne ocieplenie a potem wycinał karton gips żeby Państwa obrabować? skoro wystarczy wyłamać ramę okienną? dla dobrego złodzieja to jakieś 10 minut i nie musi używać drabiny,żeby do dachu dostać:). Dla wtajemniczonych w deskowaniu, z czystej ciekawości gdzie odparuje woda z ocieplenia bo przecież wilgoć będzie?
odpowiedz
bilu123  
Data dodania: 2015-02-25 23:56:24
Po pierwsze wejście przy folii zajmuje tyle czasu ile zdjęcie dachówek, bo przebicie się w dół to tylko użycie własnego ciężaru. Jak wywalasz okno to narobisz sporo hałasu, no i w oknach masz często czujnik alarmu. Wiem od policjanta który u mojego sąsiada był po tego typu włamaniu że zdarza się to dość często. Co więcej do sąsiada przyjechał Solid (czujki ruchu w środku) który nawet nie spojrzał na dach tylko sprawdził że na oknach i drzwiach nie ma śladów włamania więc sobie pojechali. A jeszcze dodałbym co się stanie jak zdarzy się większy wiatr który zerwie dachówki z dachu. Pamiętam że jak w telewizji pokazywali w Polsce zdjęcia po przejściu jakiejś tam wichury to dachy odeskowane były częściowo bez dachówki ale był dach. Natomiast dachy z folii były porozrywane a folia wisiała na nich w strzępach. Oczywiście ciężko stwierdzić którędy wiał najmocniejszy wiatr, ale to rzuciło mi się w oczy. Zresztą tak jak mówiłem na innym poście nie zamierzam nikogo do niczego zmuszać wyrażam tylko swoje obserwacje a czy ktoś je wykorzysta czy nie to już jego sprawa :) I przyznam się szczerze nie znam odpowiedzi na twoje ostatnie pytanie ale przypuszczam że musi się gdzieś skroplić :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2015-02-26 08:09:55
My mamy wentylacji w pokojach na poddaszu A żywym wiatrem to prawda. Zreszta każdy robi jak uważa , my mamy i wymurowane skosy i zrobione deskowanie i położona pape , narazie nie polozylismy dachówki
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2015-02-26 10:46:12
Wycinał karton gips??? Naprawdę wierzysz w taką kulturę przy włamaniu?? Ściąga dachówkę i nogą wybija katron-gips :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
chwedora
Data dodania: 2015-02-27 10:56:34
dach
jeśli mówimy o bezpieczeństwie, to proszę mi wierzyć, że dobry złodziej jak chce to i tak się włamie, czy będziemy mieć psa, ogrodzenie deskowanie, dachówkę itd. Zazwyczaj ci dobrzy wiedzą do kogo się włamują i po co. Jeśli mówimy o drobnych złodziejaszkach, którzy liczą na drobny łup w postaci telewizora czy nawet armatury to nie wydaje mi się żeby używali podnośnika do dachu. Tak poważnie to jestem właśnie od miesiąca szczęśliwą mieszkanką swojego domu, koszt takiej przyjemności jest masakrycznie duuuży, część z budujących bierze kredyt część oszczędza,pytanie: po co wywalać kasę na coś co z całościowego punktu widzenia nie jest potrzebne? teraz Państwo się nie zastanawiacie bo to początek, ale z każdym etapem każdy grosz będzie się liczyło coraz skrupulatniej. Jest jeszcze jedna kwestia, którą z mężem braliśmy pod uwagę: ciężar dachu, który i tak jest pokaźny bez deskowania a większość z budujących stawia domy z pustaka komórkowego, który jest ciepły, ale nie jest wyjątkowo wytrzymały. Oczywiście, każdy będzie bronił swoich wyborów i fajnie, ja również wypowiadam swoje zdanie, może komuś pomogę.:)
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-27 11:32:39
A ile dachówka waży wie Pani?? :) Co do kosztów- jest tu wiele osób które buduję, 2, 3 dom i wiedzą co to koszty :) Dla mnie to żaden argument. Było ostatnio sporo wpisów o deskowaniu. I komentarze tych co budują nie pierwszy raz... Te osoby były ZA deskowaniem :)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2015-02-27 11:54:26
Są osoby które stawiają dom szkieletowy i są zadowolone, a oszczędzanie na konstrukcji to juz czysta głupota , bo o ile glazure, podłogę czy kuchnie wymienię od ręki to dachu juz nie, no chyba ze mam dom bez uzytkowego poddasza. Więc takie argumenty raczej do mnie nie przemawiają. Ma pani dach bez deskowanie i jest pani zadowolona ? Super ale to nie powód do krytykowanie i wciskania swoich racji na sile. Mieszkam teraz w domu ktory ma taka konstrukcje dachu jak pani opisuje i co jak jest wichura to az strach wejść na poddasze bo ma sie wrażenie ze zaraz wszystko runie, zreszta juz 2 razy blacha spadła i mieliśmy piękny widok na niebo, dobrze ze to strych i mam nad głowa betonowy strop
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
chwedora
Data dodania: 2015-02-27 15:02:00
ależ ja nie krytykuję, nawet mi to przez głowę nie przeszło. Pytanie właścicieli bloga było czy deskować czy nie? dlatego też wyrażam swoją opinie, nikogo nie obrażam. Jeśli chodzi o mój lekki stosunek do kwestii włamu to pozwoliłam sobie na żart tylko dlatego, że dla mnie osobiście jest to rozważanie w kategorii: 35 tyś osób w Polsce rocznie bierze udział w wypadkach drogowych, wniosek -nie jeździmy samochodem. Najlepiej jest stawiać domy w postaci zamku z fosą może nic nam się nie stanie. Jeśli chodzi o wichury to jest tak samo jak z deszczem-czyli słychać bardziej w domach krytych blachą, ale jakoś chętnych na krycie nią jest dużo. Ja oczywiście nie mieszkam w rejonie gdzie wichury o dużej mocy się zdarzają i nie mogę dyskutować z Pańskim doświadczeniem.
odpowiedz
Odpowiedź do projekt-kuba
Data dodania: 2015-02-27 17:06:54
No Kurcze a ja mam fose do okoła domu tak na wszelki wypadek gdyby tesciowa chciała wpaść z wizyta tak dla bezpieczeństwa ( czyt row melioracyjny z 3 stron dzialki ) Wiem jedno na zachodzie swojego czasu był wielki bum na memorandum a teraz znowu wracają do deskowanie i papy. Niektórzy robią deski + membrana. Ja jednak stawiam na cos co jest sprawdzone od 150lat a nie od 15-20
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2015-02-27 15:43:59
W poprzednim domu deskowanie+dachówka.W tym domu membrana+dachówka.Fachowcy stwierdzili,że spoko:) Przyznam szczerze,że pierwszy raz słyszę o takim sposobie włamywania się do domów.To nie takie hop-siup zdjąć dachówkę,aby nie narobić hałasu :) A potem wejść przez schody strychowe,które są zamykane od środka.Chyba,że ktoś się zadowoli gratami ze strychu.Pozostaje jeszcze właz na dach,którym można spokojnie wejść bez zdejmowania dachówek. Reasumując-i membrana i dechy dają radę :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-27 17:39:41
To jeszcze ja się wypowiem :) U nas jest deskowanie, membrana i blachodachówka modułowa. Deskowaliśmy bo dach mamy bardzo "połamany" i każdy nam tak doradzał, że będzie stabilniejszy. Poza tym to dodatkowe wyciszenie, a przy użytkowym poddaszu to ma znaczenie. Słyszałam i ciągle słyszę opinie, że blacha jest beee bo wszystko słychać, a ja napisze już z doświadczenia, że dopóki nie odsłonie rolety zew to nie mam pojęcia czy pada czy wieje czy co tam się dzieje na zewnątrz bo w sypialni nic kompletnie nie słychać! Myślę, że deskowanie ma tutaj duże znaczenie :) Takie moje spostrzeżenia :)
odpowiedz

Jestem!

Data dodania: 2015-02-18
wyślij wiadomość

Witajcie,

Nieśmiało napiszę, ale stało się. Dołączyłam (śmy:)) do wielkiej rodziny blogów "Moja Budowa" i nie ukrywam, że bardzo się cieszę.

Od kilku miesięcy bardzo nieśmiało zaglądam, podglądam i podziwam wszystkich, którzy stoją na drodze realizacji marzenia, jakim jest własny dom. Wszyscy stajecie się inspiracją i przykładem, że nawet, jak jest ciężko trzeba iść do przodu i walczyć.

Mam nadzieję, że również będziemy mogli niedługo podzielić się tym co się u nas dzieje, a przede wszystkim będziem mogli się poradzić czy podpytać w niektórych kwestiach.

Obecnie jesteśmy na etapie warunków zabdowy, więc mamy nadzieję, że wszelkie sprawy urzędowe umożliwią nam rozpoczęcię prac w maju. Pięknym, słonecznym, wiosennym maju.

Teoretycznie jest to do zrealizowania. Pozostaje nam tylko wiara w urzędników i ich mam wrażenie czasem dobra wola.

Postaram się na bieżąco informować o tym co u nas.

Do zobaczenia!

 

 

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

 

24Komentarze
babaszek
Data dodania: 2015-02-18 09:23:49
witam!
Witam! Jestesmy na tym samym etapie czyli szeroko rozumianej papierologii ;) podobnie liczymy ze kolo majmaja, czerwca wbijemy pierwsza lopate i pojdzie z kopyta ... Zauwazylem ze stawiacie dom wedlog projektu indywidualnego, to rowniez jak my:) jak idzie projekt moze jakies rady macie dla nas bo my dopiero w piatek bedziemy pierwszy raz rozmawiac z architektem :) pozdrawiamy i trzymamy kciuki za ambitne plany!
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-18 09:35:08
Witam, dobrze, że w tej nadziei nie jesteśmy sami :) Projekt stawiamy indywidualny, ponieważ nie mogliśmy się dogadać co do projektów dostępnych w internecie (tak, tak to aż nieprawdopodobne). Wstępnie mieliśmy dokonywać rozbudowy budynku gospodarczego, więc mieliśmy już "zamówionego" architekta, pewne prace poszły do przodu, więc żeby nie tracić zaliczki i czasu zajął się sprawą budowy. Nasz projekt to połączenie dwóch projektów, które najbardziej nam się spodobały, więc nastąpił kompromis:) Nie ukrywam, że postawiliśmy na wygodę i pewnie, jak każdy na koszta. Nam przy projekcie zależało na funkcjonalności i potrzebach, które z czasem mogą się pojawić. Zaplanowaliśmy m.in: na dole pod schodami małą łazienkę oraz pokój (ponieważ liczymy się z tym, że przez pewien czas będziemy zamieszkiwać parter) czy niewielką spiżarnie, a także po wielu przemyśleniach zdecydowaliśmy się na dwa garaże. Spowodowało to na prawdę niewielkie poszerzenie domu, a myślę, że nie będziemy żałować. Nie wiem czym planujecie ogrzewać dom, ale warto pomyśleć o dodatkowym, mniejszym pomieszczeniu na opał. Oczywiście każdy projekt czy rozwiązania w nim zastosowane są uzależnione od potrzeb. Nie wiem co mogłabym więcej napisać, ponieważ na razie jestem raczkująca w pozostałych sprawach :) Pozdrawiam!
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
babaszek
Data dodania: 2015-02-18 10:33:02
Internet przeszukalismy chyba z milion razy i nie znalezlismy projektu idealnego a malo nam bylo do szczescia potrzebne ;) odpowiedni rozklad pomieszczen w zwartej bryle kwadratu lub delikatnego prostokata czterospadowy dach, trzy pokoje salon z kuchnia otwarta spizarka pralnia w w kotlowni. Wszystko okolo 110 m kw pow. Uzytkowej ale problemem w gotowcach bylo wejscie zwykle nie po tej stronie domu i rozmieszczenie salonu i kuchni wobec stron swiata. I tak zostal nam indywidualny projekt c8ekawe czy wogole uda sie to wszystko tak postawic:) pozdrawiam!
odpowiedz
Odpowiedź do spelniamymarzenie
Data dodania: 2015-02-18 11:16:15
Kurcze, u nas było identycznie. My zwracaliśmy uwagę na to żeby kuchnia było ulokowana w miarę blisko wejścia, bez potrzeby biegania po całym domu. Chcieliśmy mieć wszystko "centralnie" i myślę, że tak się udało, ale w praktyce wszystko wyjdzie. Co do stron świata znam problem! Chcieliśmy salon od południa a kuchnie od północy. Zgranie tego z wejściem do domu czy wjazdem było ciężkie, ale się udało. Myślę,, że dobry architekt dobrze Wam doradzi i podpowie mądrze. Trzymam kciuki!
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
babaszek
Data dodania: 2015-02-18 14:00:18
Tak sobie mysle dlugo czekacie na warunki?
odpowiedz
Odpowiedź do spelniamymarzenie
sabitom  
Data dodania: 2015-02-18 12:22:49
My również wybraliśmy projekt indywidualny było kilka projektów w internecie które nam się podobały ale zadużo zmian było do wprowadzenia więc wybraliśmmy drogę indywidualną:)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
babaszek
Data dodania: 2015-02-18 13:40:53
Dokladnie tak a koszty w przypadku duzej ilosci zmian byly juz zblizone jak nie wieksze od indywidualnego wiec jak szalec tzn budowac ;) to budowac tzn. Szalec...
odpowiedz
Odpowiedź do sabitom
Data dodania: 2015-02-18 10:01:00
witam na MB :) życzę powodzenia, cierpliwości i wytrwałości :)
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-18 11:06:33
Dziękuję, bo na pewno się przydadzą! :)
odpowiedz
Odpowiedź do lavendel--to
Data dodania: 2015-02-18 10:21:26
Witamy na MB, my też mamy indywidualny projekt, wiadomo pod swoje potrzeby i nie żałujemy:) z urzędnikami jest różnie, my mamy niemiłe doświadczenia, ale trzymamy kciuki, żeby u Was było ok:) i wszystko szybko szło do przodu zgodnie z planem, pozdrowienia;)
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-18 11:08:59
Te "doświadczenia" chyba będą nieuniknione niestety, ale wszystko mam nadzieję jest do przejścia. Dla nas najważniejsze jest ruszyć wiosną. Zobaczymy, ale mocno wierzymy. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do groszek2
Data dodania: 2015-02-18 14:19:55
No i dobrze:) najważniejsze to pozytywne myślenie:)
odpowiedz
Odpowiedź do spelniamymarzenie
Data dodania: 2015-02-18 11:43:44
Do papirologii życzymy duuuużoooo cierpliwości i czasu na dzwonienie i chodzenie po urzędach, bo klient upierdliwy, to klient obsłużony;-)co do projektu to tez zdecydowaliśmy się na indywidualny i wiem, że to była dobra decyzja;)Powodzenia Ania.
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-18 11:53:25
Na nasze szczęście, ale już nie naszego portfela nasz architekt zajmuje się całą papierkową robotą i chodzeniem. Nie zmienia to faktu, że nas to nerwów też kosztuje, bo ciągle czegoś brakuje lub ciągle na coś trzeba czekać. Mam nadzieję, że nie będziemy żałować :) Pozdrawiam, również Ania :)
odpowiedz
Odpowiedź do wymarzonyas
Data dodania: 2015-02-18 13:15:29
Witamy nowych blogowiczów:) Na pewno najgorszy etap przed Wami czyli cała papierologia. Ale potem już będzie tylko lepiej. Powodzenia w załatwieniach:)
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-18 13:32:13
Dziękuję. Jestem tu od rana, a już mi raźniej :)
odpowiedz
Odpowiedź do mdindywidualny
babaszek
Data dodania: 2015-02-18 13:59:21
Tak przy okazji to jakie koszty wchodzily w gre za projekt indywidualny w Waszych przypadkach ? Byla to cena za calosc czy z metra pow. Uzytkowej? I najwazniejsze ile czasu czekaliscie na projekt? U nas cena to ok 45-50zl za metr pow. Uzyt kowej a czas to ok1.5 miesiaca
odpowiedz
Data dodania: 2015-02-18 14:25:02
Na warunki czekamy od 19 grudnia, wiec zaraz mina 2 miesiące. Niestety prawo jest po stronie urzędów, ponieważ czas oczekiwania to około 4-6 miesięcy. Staramy sie siedzieć cicho i nie przypominać o nas, bo nie chcemy miec problemów z tym, ze urzędnicy bedą sie scislo tego terminu trzymać :) pocieszały sie jedynie ze zgoda na budowę w naszym powiecie to czas około 2,5 tygodnia. Jesli chodzi o projekt to my płacimy za całość tzn projekt wstępny taki oglądany dla nas, potem projekt do pozwolenia na budowę. Nasz architekt nie liczy sobie z metra ma on niestety stała cenę. Przynajmniej tak nam powiedział. My natomiast nie zajmujemy sie niczym. On jeździł za uzgodnieniami do elektrowni (mamy juz zgodę), do gazowni, do wodociągów. Zawozil warunki i monitoruje cały czas wszelkie sprawy papierowe. Nasza współpraca z nim zakończy sie po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Na finalny projekt czekamy cały czas (ten który interesuje nuraza do wyceny i jednocześnie ten który bedzie do pozwolenia). Niestety nie możemy otrzymać dokładnej wyceny od murarzy wiec naciskalismy i prawdopodobnie w ten weekend bedzie juz głowy plan, ale czy rzeczywiście bedzie to ten do pozwolenia to nie wiem, ponieważ ten do pozwolenia potzrebuej mapki, a pozwolenie bedzie jak bedą warunki. I tak wkoło Macieju...
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2015-02-18 15:02:24
Prawo nie jest po stronie urzędów. Niestety jak widzę, to ta informacja jest dość często rozpowszechniana (zapewne przez urzędników). Na wydanie WZ urząd ma miesiąc (być może dwa ale z pewnością nie więcej). Po przekroczeniu tego terminu możecie złożyć skarge/zażalenie na bezczynność do SKO. Tam mają miesiąc na wydanie odpowiedzi, w której wyznaczają termin wydania WZ. Walczyliśmy z WZ prawie rok, i tą ścieżkę też przeszlismy, więc jesli nie chcecie czekać 6 miesięcy to przy skorzystaniu z instancji wyżej zajmie to max 2 miesiące. Powodzenia
odpowiedz
Odpowiedź do spelniamymarzenie
Data dodania: 2015-02-18 16:53:18
Bardzo dziękujemy za informacje. Nie mialam o tym zielonego pojęcia. Powodzenie sie przyda. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do groszek2
Data dodania: 2015-02-18 20:41:11
My płaciliśmy za cały projekt i papierologię plus urzędy. Całość wyszła nas około 10 tyś. Nam się zbytnio nie spieszyło i nie zakodowałem ile to trwało. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2015-02-18 20:54:12
U nas nieco mniej. My płacimy 7 tysięcy, ale oczywiscie w tym jest wszystko juz. Piekny, pieknym mam nadzieje, ze zapoczatkuje budowe :) pozdrawiam!
odpowiedz
Odpowiedź do murekzone
babaszek
Data dodania: 2015-02-18 20:59:56
Dzieki za odpowiedz! My w piatek mamy spotkanie z achitektem nr 2 zobaczymy ile powie :( mamy tylko nadzieje ze jeszcze w te wakacje zaczniemy. A dokumenty do PNB zbieramy sami ot tak ambitnie ;) pozdrawiam!
odpowiedz
Odpowiedź do murekzone
Data dodania: 2015-02-18 20:42:52
Maj piękna pora na rozpoczęcie budowy. Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
odpowiedz
spelniamymarzenie
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 20057
Komentarzy: 153
Obserwują: 33
On-line: 9
Wpisów: 21 Galeria zdjęć: 107
Projekt INDYWIDUALNY
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - mazowieckie
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2016 grudzień
2016 listopad
2016 październik
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 luty
2015 listopad
2015 wrzesień
2015 czerwiec
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu INDYWIDUALNY:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 436
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 409
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 137
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń